• Hızlı Erişim
  • Duyurular
  • Duyuru

     

    Çalışmalarınızı "Yazım ve Yayın İlkeleri" çerçevesinde Dergipark adresimizden yükleyiniz.


Künye


Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi akademik, bilimsel ve araştırmaya dayalı makalelerin yayımlandığı Mayıs 2012 de kurulmuş olan ve düzenli olarak yayımlanan sanal (e-journal) bir dergidir.

2019 yılına kadar yılda iki sayı çıkan dergi, bu tarihten itibaren Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere "yılda dört sayı" yayımlanmaktadır. Bu dört sayının yanı sıra sahalarında kendini ispatlamış bilim adamlarının çıkarmak istediği özel sayılar da yayımlanmaktadır.

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi, ilgili alanda görev yapan akademisyenlerin istekleri doğrultusunda kurulmuştur.

Derginin her sayısında "özgün araştırma" ve "derleme araştırma" türünde en fazla 25 makaleye, yayın tanıtımı/kritiği ve çeviri türleri de olmak üzere toplamda en fazla 27 yazıya yer verilecektir. Kitap kritiği niteliği taşıyan yazılar araştırma/derleme türü çalışmalarla aynı değerlendirme sürecine tabi tutulmaz. (*10.01.2020 tarihli Yayın Kurulu kararı.)

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi, Üniversitelerarası Kurul tarafından belirlenen "Filoloji,  Dilbilimi, Türkçe Eğitimi, Tarih, Sosyoloji, Sosyal ve Kültürel Antropoloji” alanlarında araştırmaya ve incelemeye dayalı "özgün ve telif makale kabul eden" bilimsel bir dergidir. Derginin her sayısında yayınlanacak olan toplam makale sayısının %90'ı yukarıda belirtilen alanlardan; en fazla %10'u ise Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı ve Güzel Sanatlar Temel Alanı” kapsamında yapılmış nitelikli çalışmalar için tahsis edilmiştir. (*10.01.2020 tarihli Yayın Kurulu kararı.)

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi araştırmaya, incelemeye ve değerlendirmeye dayalı orijinal, akademik ve bilimsel makalelerin yayımlandığı bir dergidir.

Avrasya  Uluslararası Araştırmalar Dergisinde belirtilen alanlarda Türkçe, Rusça ve İngilizce makaleler yayımlamaktadır.

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi hiçbir üniversiteye ve kuruma bağlı olmadan bir kısım akademisyenler topluluğu tarafından bağımsız ve özgür olarak yayımlarına devam etmektedir.


Adres :ANKARA
Telefon :0506 509 32 59 Faks :
Eposta :dergiavrasyad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri