• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • DUYURU 1

  Dergiye üye olmayan yazarların isimlerine makalelerde yer verilmemektedir.


  DUYURU 3

  Çalışmalarınızı sadece dergipark üzerinden yüklemenizi önemle rica ederiz.


  DUYURU 2

  Dergimiz ana

  sayfasında

  "Dergi Hakkında"

  kısmında belirtilen

  alanlar dışında

  yayın kabul 

  etmeyecektir.

   


Dergi Hakkında


 

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi akademik, bilimsel ve araştırmaya dayalı makalelerin yayımlandığı Mayıs 2012'de kurulmuş olan ve düzenli olarak yayınlanan sanal (e-journal) bir dergidir.

2019 yılına kadar yılda iki sayı çıkan dergi, bu tarihten itibaren Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere "yılda dört sayı" yayımlanacaktır. Bu dört sayının yanında sahalarında kendini ispatlamış bilim adamlarının çıkarmak istediği özel sayılar da yayımlanacaktır.

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi ilgili alanda görev yapan akademisyenlerin istekleri doğrultusunda kurulmuştur.

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi, Temmuz 2019 tarihinden itibaren Üniversitelerarası Kurul tarafından belirlenen;

"Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme, Filoloji" ve "Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler" bünyesindeki tarih, sosyoloji, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, iletişim, turizm, yerel yönetimler, kültürel antropoloji alanlarında "özgün ve telif makale kabul eden" bilimsel bir dergidir.

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi araştırmaya, incelemeye ve değerlendirmeye dayalı orijinal, akademik ve bilimsel makalelerin yayımlandığı bir dergidir.

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi belirtilen alanlarda Türkçe, Rusça ve İngilizce makaleler yayımlamaktadır.

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi hiçbir üniversiteye ve kuruma bağlı olmadan bir kısım akademisyenler topluluğu tarafından bağımsız ve özgür olarak yayınlarına devam etmektedir.


Adres :ANKARA
Telefon :0506 509 32 59 Faks :
Eposta :dergiavrasya@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri